понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Укината забраната за товарни возила на правците Гостивар-Кичево и Маврово-Дебар

Укината забраната за товарни возила на правците Гостивар-Кичево и Маврово-Дебар

Од 08:30 часот престанува важноста на забраните за тешки товарни возила на патните правци Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража и Крак-Маврово-Дебар, соопшти АМСМ.

Коронавирус