понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

Укината забраната за товарни возила на патот Маврово – Дебар

Од 11:10 часот укината е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Дебар – Маврово.

Забрана за сообраќај во двете насоки за товарни моторни возила беше воведена од 9:40 часот изутрината, соопшти од Автомото сојузот.