недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Вести

Укината забраната за тешки возила на превојот Стража

Укината забраната за тешки возила на превојот Стража

Во 13,15 часот беше укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево, преку планинскиот превој Стража.

Во 13:15 часот целосно е нормализиран сообраќајот на магистралниот пат Градско- Прилеп, кај мотел Дреново.

Најнови вести