недела, 7. март 2021. Вести денес: 61
home Вести

Укината забраната за тешки товарни возила на Стража

Укината забраната за тешки товарни возила на Стража

ЈП Македонија пат информира дека е укината забраната за движење на тешки моторни возила на планинскиот премин Стража.

Како што соопштија од Диспечерскиот центар на Македонија Пат забраната е укината во 15.50 часот.

Најнови вести

Коронавирус