вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 154
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Маврово- Дебар

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Маврово- Дебар
фото илустрација

Во 19:00 часот e укината забраната за движење за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, соопшти АМСМ.

Забраната за движење на тешки товарни возила на овој патен правец беше воведена од 17:00 часот.