понеделник, 24. јуни 2019. Вести денес: 89
home Вести

Укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка-Деве Баир

Укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка-Деве Баир

Забраната сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Крива Паланка граничен премин Деве Баир се укинува.

Како што соопштија од Македонија пат, забраната е укината од 10 часот.