четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 88
home Вести

Укината забраната за сообраќај за камиони на „Барбарас“

Укината забраната за сообраќај за камиони на „Барбарас“

Укината е забраната за движење на товарни возила на превојот „Барбарас“.

Како што информира АМСМ, забраната е укината во 13:30 часот.

Претходно од  13:00 часот беше укината и забраната за сообраќај за камиони на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој Пресека.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија