петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Укината забраната за сообраќај на камиони на Пресека

Укината забраната за сообраќај на камиони на Пресека

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот превој Пресека.

Како што информира ЈП „Македонијапат“, забраната е укината во 11:00 часот.

Коронавирус