недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 23
home Вести

Укината забраната за камиони преку Ѓавато

Укината забраната за камиони преку Ѓавато

На патот Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато претпладне во 11:10 часот е укината забраната за тешки товарни возила, соопшти Диспечерско информативниот центар на ЈП „Македонија пат“

Коронавирус