среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Вести

Укината забраната за камиони на превојот Ѓавато

Укината забраната за камиони на превојот Ѓавато

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато, информира ЈП Македонија пат.

Забраната е укината во 9:15 часот.

Коронавирус