четврток, 4. март 2021. Вести денес: 118
home Вести

Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар

Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар

Од осум часот изутринава е укината забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар, што беше воведена синоќа поради интензивни врнежи од снег.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.Врнежи од снег се бележат на П.Шапка, во Маврово и на планинскиот превој Стража, соопштија АМСМ и ЈП Македонијапат.

Коронавирус