четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 178
home Вести

Укината забраната за камиони на патот Македонски Брод – Прилеп преку Барбадос

Укината забраната за камиони на патот Македонски Брод – Прилеп преку Барбадос

Од 15:30 часот на патот Македонски Брод – Прилеп е укината забраната за движење на тешки моторни возила преку планинскиот премин Барбарос, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

И натаму се во сила забраните за камиони  на патиштата Маврово-Дебар, Стража – Кичево и Крива Паланка-Деве Баир и на патот Тетово – Попова Шапка,  каде е воведена и забрана за автобуси.

Најнови вести

Коронавирус