вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Укината забраната за камиони на патот Гостивар- Стража, воведена на планинскиот премин Барбарос

Укината забраната за камиони на патот Гостивар- Стража, воведена на планинскиот премин Барбарос

Од 17:00 часот попладнево воведена е забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Барбарос, соопшти АМСМ.

Според АМСМ, од 16:45 часот е укината забраната за камиони на магистралниот пат Гостивар – Стража.