четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Вести

Укината забраната за камиони на патот Гостивар-Дебар

Укината забраната за камиони на патот Гостивар-Дебар

Укината е забраната за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар–Дебар која беше воведена од утринава.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека забраната се укинува од 10:35 часот.