вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 84
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Укината забраната за камиони на патот Гостивар-Дебар

Укината забраната за камиони на патот Гостивар-Дебар

Укината е забраната за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар–Дебар која беше воведена од утринава.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека забраната се укинува од 10:35 часот.

Коронавирус