сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Укината забраната за камиони на Ѓавато

Укината забраната за камиони на Ѓавато

На патниот правец Битола-Ресен преку планинскиот превој Ѓавато од 09:05 часот е укината забраната за тешки товарни возила, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

Забрана беше воведена на неколку патни правци поради врнежи од снег.

Од „Македонијапат“ апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Коронавирус