петок, 29. јули 2022. Вести денес: 58
home Вести

Укината забраната за камиони кон Ќафасан и на Буково и Ѓавато

Укината забраната за камиони кон Ќафасан и на Буково и Ѓавато

На патниот правец Струга-ГП Ќафасан укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила.

Забраната е укината во 10:30 часот.

Од изутрината во 07:30 часот, укината е и забраната за сообраќај на тешки товарни возила на планинските премини Буково и Ѓавато.

Коронавирус