понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 21
home Вести

Укината забраната за движење на овој патен правец

Укината забраната за движење на овој патен правец

Забраната за движење на тешки моторни возила на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир е укината, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Забраната беше воведена поради интензивни врнежи од снег. (МИА)

ЕУРО 2020

Македонија