сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 19
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Вести

Укината забраната за движење на камиони на превојот Стража

Укината забраната за движење на камиони на превојот Стража

Забраната за движење на товарни моторни возила на планинскиот превој Стража е укината денеска во 9:55 часот.

Забраната, како што информираат од АМСМ, беше воведена вчера во 18:10 часот.