среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 28
home Вести

Укината забраната за движење камиони на преминот Буково

Укината забраната за движење камиони на преминот Буково

– Забраната за движење тешки товарни возила на патниот правец Ресен-Охрид, преку планинскиот премин Буково е укината, соопштија од АМСМ.

ЕУРО 2020

Македонија