сабота, 19. октомври 2019. Вести денес: 13
home Вести

УХМР со временска за утре: Пеколот е зад нас

УХМР со временска за утре: Пеколот е зад нас

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната од 26 до 33 степени.

Во Скопје променливо облачно и ветровито со засилен северен ветер.Температурите меѓу 18 / 28 степени.