недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 92
home Вести

УХМР со временска прогноза до вторник

УХМР со временска прогноза до вторник

Во следните денови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Утре поради продор на постудена воздушна маса ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено и силен северен ветер (над 60 км/час) што ќе предизвика во деновите од викендот намалување на температурата, особено во северните делови.

Во деновите потоа ветерот ќе биде од југоисточен правец и температурата ќе биде во пораст.

ЕУРО 2020

Македонија