среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 29
home Вести

УХМР со вонредна временска прогноза: Викендов искористете го сонцето, од вторник снег во Македонија!

УХМР со вонредна временска прогноза: Викендов искористете го сонцето, од вторник снег во Македонија!

Пониски температури, дожд и снег, најавува Управата за хидрометеоролошки работи од вторник следната недела.

Од УХМР денеска соопштија дека стабилното време со релативно високи температури за овој период од годината ќе се задржи до вторник кога кон крајот на денот ќе настапи промена со зголемување на облачноста, засилен ветер и значително опаѓање на температурата. Во текот на ноќта кон среда и в среда во пониските места ќе има врнежи од дожд и снег, а на планините и повисоките места од снег.

Коронавирус