сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

УХМР со супер вест по долго време

УХМР со супер вест по долго време

Викендот започнува, а времето во Македонија ќе биде променливо облачно време со сончеви периоди. Наместа ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално со засилен ветер и појава на град.

Утринските температури ќе се движат од 4 до 12 степени. Преку ден до 24. степени.

Викендов стабилизација на времето, појава на сонце и повисоки температури кои ќе го достигнат максималниот 28-29 степен целзиусов.

 

Најнови вести

Коронавирус