понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

УХМР со прогноза за наредните денови- ќе престанат ли грмежите и поројниот дожд?

УХМР со прогноза за наредните денови- ќе престанат ли грмежите и поројниот дожд?

Управата за хидрометеролошки работи за утре најавува слично време како денеска- претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град, а ќе дува и умерен ветер од североисточен правец.

Во следните денови според УХМР ќе следува период на стабилно и сончево време, во петок и за време на викендот со умерен до засилен северен ветер.

Коронавирус