вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Вести

УХМР со прогноза: Утре доаѓа снег во Македонија, од недела пак сонце (ФОТО)

УХМР со прогноза: Утре доаѓа снег во Македонија, од недела пак сонце (ФОТО)

Времето утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Од попладневните часови врнежите ќе бидат поинтензивни и на места ќе бидат пообилни, а кон крајот на денот ќе има услови за повремен снег и на некои повисоки места.

Ќе дува слаб до умерен, а во југозападните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец. Во ноќта кон сабота ќе дува се посилен северен ветер.

Од недела дневните температури ќе бидат во пораст.

Коронавирус