четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 129
home Вести

УХМР со прогноза: Какво ќе биде времето во наредните денови

УХМР со прогноза: Какво ќе биде времето во наредните денови

Утре времето ќе биде претежно стабилно и потопло со умерен северен ветер.

Потоа во следните денови во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи.

Температурите ќе бидат во пораст.

Најнови вести

Коронавирус