среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 25
home Вести

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето до сабота

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето до сабота

Утре и во четврток претпладне ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат под нулата. Потоа следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, кои во сабота се очекува да бидат пообилни.

Коронавирус