четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето до крајот на оваа семица

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето до крајот на оваа семица

Времето утре ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална блачност. Кон крајот на денот претежно во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Во среда ќе има зголемена облачност и локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни.

Од среда до петок ќе дува засилен до силен северен ветер и дневните температури ќе бидат пониски за 3 до 6 степени.

Коронавирус