недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 51
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Вести

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето до четврток

УХМР со прогноза: Еве какво ќе биде времето до четврток

Од утре ќе биде свежо со пониски утрински температури, кои во вторник понекаде ќе се спуштат на некој степен под нулата. Наутро понекаде во котлините ќе има услови за појава на магла.

До средината на работната недела ќе преовладува сончево време со малку облачност на југот, а потоа ќе има зголемена облачност со услови за локален дожд во јужните делови, а утринските температури постепено ќе се покачат.

Коронавирус