петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Вести

УХМР со прогноза до понеделник: Еве какво ќе биде времето (ФОТО)

УХМР со прогноза до понеделник: Еве какво ќе биде времето (ФОТО)

Следува период на стабилно и топло време, освен во сабота кога во планинските предели ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Од понеделник температурите ќе бидат во натамошен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица.

Коронавирус