среда, 4. август 2021. Вести денес: 28
home Вести

УХМР со прогноза до крајот на неделава: Еве какво време не` очекува

УХМР со прогноза до крајот на неделава: Еве какво време не` очекува

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР.

Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи.

Во среда и четврток ќе се задржи стабилно и суво, а температурите брзо ќе се покачат.

Кон крајот на неделата во попладневните часови повторно ќе има појава на локални врнежи и грмежи.

Минималната утринска температура ќе биде девет степени, а масималната дневна ќе достигне до 35 степени.

Коронавирус