недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 90
home Вести

УХМР СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ДЕНЕСКА: Попладнево останете дома, особено ќе се разочарате од викенд прогнозата

УХМР СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ДЕНЕСКА: Попладнево останете дома, особено ќе се разочарате од викенд прогнозата

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност со услови за краткотраен дожд на северозападот. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Во петок времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во западните делови.

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Во сабота времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Инаку за денеска попладне УХМР предупредува дека претежно во северните и североисточните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, наместа во вид на краткотрајно невреме со појава на град.

 

ЕУРО 2020

Македонија