сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

УХМР со предупредување – од утре нова промена на времето

УХМР со предупредување – од утре нова промена на времето

Времето во земјава денеска е сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд. УВ=7

Дневната температура се движи до 30 степени.

Oд сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.