вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 1
home Вести

УХМР со нова прогноза: Следните денови температури над 40 степен

УХМР со нова прогноза: Следните денови температури над 40 степен

Сончево и многу топло време со максимални температури и над 40 степени, најавува УХМР за наредните денови.

Под влијание на многу топла воздушна маса следува период на претежно сончево време со пораст на температурата.

Особено топло ќе биде од четврток до средината на наредната недела, кога на места максималните температури ќе достигнат 41 степен.