сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

УХМР со нова прогноза: Носете си чадор со себе, нема да куртулиме од дождот

УХМР со нова прогноза: Носете си чадор со себе, нема да куртулиме од дождот

Управата за хидрометеоролошки работи за попладне во северните и источните делови од државата најавува ретка појава на локален дожд и грмежи со услови за појава на град.

Во скопската котлина попладне се очекува локален пороен дожд и грмежи.

До петок времето ќе биде сончево и топло, а веќе за викендот се очекуваат пороен дожд и грмежи.

Локално можни се поинтензивни процеси особено во сабота. Температурите ќе бидат во опаѓање.

Најнови вести

Qatar 2022