четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 140
home Вести

УХМР со најнова временска прогноза: Еве какво ќе биде викендов и од понеделник

УХМР со најнова временска прогноза: Еве какво ќе биде викендов и од понеделник

За време на викендов ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Во понеделник ќе дува засилен северен ветер, а од вторник ќе има пораст на дневната температура, информираат од УХМР.

Најнови вести

Коронавирус