понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Вести

УХМР со најнова прогноза: Еве какво време не` очекува до среда

УХМР со најнова прогноза: Еве какво време не` очекува до среда

Утре утрото ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

До вторник ќе се задржи претежно сончево време со студени утра и пораст на дневната температура.

Од среда следува период на претежно облачно и посвежо време со локални врнежи од дожд.

Коронавирус