петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

УХМР со најнова прогноза- еве какво ќе биде времето во наредните денови

УХМР со најнова прогноза- еве какво ќе биде времето во наредните денови

Продолжува периодот на многу топло време.

Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, а локално ќе има услови за појава на краткотрајно невреме.

Коронавирус