вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 163
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

УХМР со најава: Утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата, од петок пораст

УХМР со најава: Утринските температури на повеќе места ќе бидат под нулата, од петок пораст

Времето утре наутро во Македонија ќе биде студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во во наредните денови следува период на стабилно време, со појава на умерена облачност.

Утре минималните температури на повеќе места ќе бидат негативни, а од петок ќе има пораст на температурите, особено на утринските.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.