четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 170
home Вести

УХМР со детална прогноза за велигденските празници

УХМР со детална прогноза за велигденските празници

Под влијание на топла и нестабилна воздушна маса од Медитеранот од утре до сабота следува период на топло време со значителен пораст на температурата на воздухот, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Претпладне ќе биде сончево, а во попладневните и вечерните часови наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме и ќе има појава на град и засилен ветер. Особено поинтензивни процеси на повеќе места ќе има во сабота

Најнови вести

Коронавирус