четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 78
home Вести

УХМР СО АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Попладне доаѓа невреме

УХМР СО АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Попладне доаѓа невреме

Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со силен ветер од променлив правец и појава на град.

И во Скопската Котлина попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме.

Коронавирус