петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

УХМР: Следува многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

УХМР: Следува многу топло време со пороен дожд, грмежи и ветер

Следува период на многу топло време со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени.

Поради зголемената влага во атмосферата ќе има чувство дека температурата на воздухот е повисока.

И покрај топлото време, претежно во попладневните и вечерните часови поради влијание на циклонска активност од исток ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и услови за појава на краткотрајно невреме.

Коронавирус