вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Вести

УХМР предупредува: Очекувајте промена на времето

УХМР предупредува: Очекувајте промена на времето

До сабота претпладне времето ќе биде претежно сончево и топло.

Во сабота кон крајот на денот и во наредните денови во попладневните часови ќе има нестабилна облачност на места со пороен дожд и грмежи.

Минималните температути ќе движат од 13 до 20, а дневните од 26 до 38 степени, соопшти УХМР.