недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

УХМР предупредува: Доаѓа студен бран со северен ветер, очекувајте минусни температури

УХМР предупредува: Доаѓа студен бран со северен ветер, очекувајте минусни температури

Под влијание на продор на студена воздушна маса утре кон крајот на денот и во сабота ќе дува засилен северен ветер, а на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, информира Управата за хидрометеролошки работи.

Од сабота дневната температура значително ќе се намали, а од недела продолжува стабилното време со значително пониски утрински температури, кои во поголем дел од земјава ќе се спуштаат под -5 степени.

Коронавирус