вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 164
home Вести

УХМР: Особено топло време од средината на идната недела

УХМР: Особено топло време од средината на идната недела

Следува период на стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, со слаб до умерен ветер од северен правец и максималната температура од 27 до 35 степени.

Во Скопје исто така сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец. Температирата до 32 степени и УВ-индекстот со вредност 8.

Коронавирус