сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 83
home Вести

УХМР најави невреме, бидете подготвени

УХМР најави невреме, бидете подготвени

Обилни врнежи со над 20 литри на метар квадратен во форма на невреме, најавува УХМР.

Како што соопшти, во текот на ноќта и утре времето ќе биде облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има пообилни врнежи со електрични празнења и засилен ветер.

Коронавирус