вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Угриновски: Трагедијата на Кајмакчалан можеше да се спречи, но не е сега време да кажеме како

Угриновски: Трагедијата на Кајмакчалан можеше да се спречи, но не е сега време да кажеме како

Претседателот на Федерацијата на планинарски спортови, Јовица Угриновсвки во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека трагедијата на Кајмакчалан во која загинаа Калина и Александар можела да се спречи, пренесува Фокус.

-Да, можеше да се спречи. Но, нема сега да кажеме како. Да го оставиме јавното обвинителство да си ја заврши работата, па потоа ќе го откриеме тоа, рече Угриновски.