недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Учениците на зимски распуст

Учениците на зимски распуст

Околу 270.000 средношколци и основци, од кои околу 20.000 првачиња, од денеска се на зимски распуст.

На настава во второ полугодие ќе се вратат на 22 јануари.

Последниот работен ден им беше на 29 декември, а пред официјалниот почеток на вториот дел од учебната 2017/2018 година, ќе имаат продолжен викенд бидејќи 19 јануари  (петок) е неработен ден.

Најнови вести

Коронавирус