петок, 3. декември 2021. Вести денес: 90
Во живо

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

home Вести

Убаво е за прошетка, но земете си чадор: Нестабилно време со повремен дожд и грмежи

Убаво е за прошетка, но земете си чадор: Нестабилно време со повремен дожд и грмежи

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи ќе биде времето денеска во Македонија.

Утринската температура ќе се движи од пет до 12,  дневната од 19 до 25 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје слично време, променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи.

Утринската ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи, а процесите ќе бидат со променлив интензитет. 

Коронавирус