четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 111
home Вести

Уапсено лицето по кое трагаше полицијата за инцидентот во Мала Речица

Уапсено лицето по кое трагаше полицијата за инцидентот во Мала Речица

Полицијата го уапси Д.Ф., по кој се трагаше во врска со престрлката во Мала Речица, каде едно лице загина, а двајца беа повредени.

Извори од полицијата за МИА изјавија дека Д.Ф. е приведен и однесен во истражниот затвор во Шуто Оризари.

Судија на претходна  постапка нему како и на останатите 11 лица им одреди мерка притвор во траење од 30 дена. Против 12-мината се поднесени кривични пријави за сторено кривично дело „убиство“, „убиство во обид“ и „соизвршителство“.

Ф.М., кој се здоби со тешки телесни повреди е задржан на болничко лекување, поради што не може да ја издржува мерката притвор. Тој се опоравува на интензивното одделение по извршената операција на КАРИЛ.